Tautinės muzikos ir šokių ansamblio „Ratilėlis“ koncertinė išvyką į X Tarptautinį folkloro festivalį Čekijoje „Dienos Prahoje“ 2022 m. rugpjūčio 18-23 d.

2022 metų rugpjūčio 18 d. Tautinės muzikos ir šokių ansamblis „Ratilėlis“ išvyko į X Tarptautinį folkloro festivalį  „Dienos Prahoje“ Čekijoje. Pirmą vakarą sustojome Lenkijos mieste Vroclave, aplankėme senamiestį, ir miesto įžimybes. 

Ryte vykome į Čekijos miestą Liberecą. Trumpa ekskursija po Libereco senamiestį ir pavakary atvykome į Prahą. Mus pasitiko festivalio organizatoriai, trumpai aptarėme trijų dienų festivalio dienotvarkę, įsikūrėme viešbutyje.

Kitos dienos popietę, gerai pailsėję, ruošėmės vakariniam koncertui. Netikėtai prapliupus lietui, buvo atšaukta visų dalyvių iškilminga eisena po Prahos senamiestį. Vykome tiesiai į koncertinę estradą sostinės centre. Mums belaukiant savo pasirodymo, nušvito saulė ir baigėsi lietus. Tad koncertas pavyko puikiai. Susipažinome su kitų šalių dalyviais, apsikeitėme dovanomis. Ypatingo susidomėjimo savo tautiniais kostiumais ir instrumentais sulaukėme iš Lenkijos vaikų kolektyvo ir Rumunijos ansamblio, su kuriais mielai padarėme daug bendrų nuotraukų.

Kitą dieną turėjome laisvą laiką ekskursijoms po Prahą. Rytą pradėjome nuo plaukiojimo laivu po Vltavos upę ir miesto apžvalgą iš upės pusės. Po to visą dieną vaikščiojome po Prahą, aplankėme didingą Karlo tiltą, senamiestį. Vakare vykome į šventinę tradicinę čekų vakaronę, kur vėl susitikome su visais festivalio dalyviais, smagiai šokome ir dainavome, grojant čekų liaudies kapelai, ragavome jų nacionalinių patiekalų.

Ryte atsisveikinome su Praha ir išvykome į Adršpachų nacionalinį parką, grožėjomės didingomis uolomis ir plaukėme kalnų upeliu. Nakvynei apsistojome Lodzės mieste.

Pernakvoję, pilni įspūdžių grįžome namo.