Festivalis „Dudutis“

2022 m. spalio 16 d. Zarasuose vyko VII skudutininkų ansamblių, ragų ir daudyčių pūtėjų festivalis, kuriame dalyvavo ir Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos skudutininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Eglės Merkelienės. 

Ansamblio mergaitės atliko bendrus kūrinius su kitų kolektyvų dalyviais, atvykusiais iš įvairių Lietuvos miestų: Biržų, Pasvalio, Klaipėdos, Gargždų, Tauragės,  Utenos, Marijampolės, Kalvarijos, Alytaus, Vilniaus, Zarasų. Dalyvių buvo tiek daug, kad, atliekant bendrus kūrinius, netilpo visi vienu metu ant scenos. 

Skambėjo ragų sutartinės, muzika atliekama tik skudučiais – nuo sutartinių, polkų ir dainų iki žymių kompozitorių  M. K. Čiurlionio, D. Zakaro, J. Švedo kūrinių – likome sužavėti ir maloniai nustebinti. Koncerto pabaigoje išvydome Vilniaus universiteto Dainų ir šokių ansamblio pasirodymą, kuriame groja birbyne ir mūsų mokyklą baigęs mokinys Žigimantas Simovičius. Finaliniu akordu suskambėjo visų 150 dalyvių atliekama sutartinė „Untytė“.  Festivalis buvo nerealus ir įspūdingas.