Sveiki atvykę į internetinę Janinos Miščiukaitės svetainę!

Teatro skyrius

IMG_5863Jei žemėje yra stebuklų, tai jie vyksta teatre´

1993 metais mokyklos durys buvo pravertos mažiesiems Jonavos  teatro meno mylėtojams. Skyriaus įkūrėjas dramos mokytojas ekspertas Jonas Andriulevčius, teatro keliu jaunuosius jonaviečius lydi dar trys pedagogės  (žr. nuotr.).

Jubiliejiniais metais išleidžiame XIII – ąją teatrinukų laidą. Džiaugiamės skyriaus absolventais, per pastaruosius penkerius metus  pasirinkusiais profesijas, susijusias su teatro menu – tai Gintarė Radvilavičiūtė (lėlių teatro režisūra), Simona Kačinskaitė (teatro pedagogika), Kasparas Andriulevičius (LMTA vaidybos ir režisūros katedros absolventas).

Teatro skyriaus mokytojai  iniciatoriai – tradiciniais jau tapusių renginių – tai respublikinio meno ir muzikos mokyklų teatro skyrių meninio skaitymo konkurso, pirmokų krikštynų, Baltųjų etiudų vakarų´, skirtų Teatro dienai.

Respublikiniame vaikų ir jaunimo teatrų konkurse Šimtakojis´ spektaklis Berto dienoraštis´  tapo laureatu (2007,  rež. .Ž.Martinaitienė).

Pedagogai J.Andriulevičius ir Ž. Martinaitienė veda seminarus ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Airijoje, Danijoje, Indijoje, organizuoja tarptautinius seminarus praktikumus respublikos ir rajono teatro meno pedagogams mokykloje. Seminarų mentoriais buvo IMG_5954– Rusijos teatro akademijos docentas Olegas Volyncevas, LMTA vaidybos ir režisūros katedros studentai. Seminarų metu buvo sudaryta galimybė pabendrauti ir su Lietuvos režisieriais- J. Vaitkumi ir G. Padegimu.

Teatro skyriuje kasmet kūrybinę – pedagoginę praktiką atlieka Klaipėdos universiteto menų fakulteto režisūros katedros bei Švedijos Marieborgs koledžo studentai.

Džiugu, kad Jonavos savivaldybės teatras sudaro puikias sąlygas teatro skyriaus absolventams įgytas žinias ir praktinius gebėjimus mokykloje, plėtoti minėtos institucijos jaunimo teatro studijoje.