Sveiki atvykę į internetinę Janinos Miščiukaitės svetainę!

Tautinių instrumentų skyrius

muz_taut_bendraPrieš 20 metų tautinių instrumentų skyrius duris atvėrė 8 kanklininkėms.Jas pasitiko pirmoji mokytoja – Asta Grigaliūnienė, po metų pradėjo dirbti Eglė Merkelienė, po ketverių – prie kanklių instrumento klasės prisijungė ir 9 jaunieji birbynininkai. Instrumento grojimo paslapčių ilgą laiką mokė vyresnysis mokytojas Bronislovas Grigas. Šiuo metu  birbynės mokytoju dirba Romanas Urnižas. Skyriuje mokosi 30 mokinių. Išleista XV-oji absolventų laida.

Tautinių instrumentų skyriaus ugdytiniai ir pedagogai koncertuoja mokyklos tautinių instrumentų orkestro, kanklininkių ansamblio (vad. A. Grigaliūnienė), skudutininkų ansamblio (vad. E. Merkelienė) ir birbynininkų ansamblio (vad. R. Urnižo) sudėtyje. Orkestras yra kasmetinio Kauno krašto tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalio Klonių aidai´ dalyvis.

Šiandien galime pasidžiaugti skyriaus ugdytiniais-respublikinių konkursų laureatais: tai Rasa Barštytė ir Gabrielė Rimdeikaitė – Mus jungia bendras noras muzikuoti´, Urtė Rimšaitė ir Gabrielė Rimdeikaitė – respublikinio X- ojo J. Švedo tautinės muzikos atlikėjų.

Ugdytiniai yra nuolatiniai renginių, vykstančių Jonavos Krašto muziejuje, įvairių rajono švenčių ir kt. kultūros įstaigų renginių, parodų ir  koncertų dalyviai.

Mokyklos tautinės muzikos ir šokių ansamblio Ratilėlis´ sudėtyje dalyvauja skyriaus muzikantai. Ugdytiniai yra respublikinių ir moksleivių,  Pasaulio Dainų švenčių dalyviai. Pedagogai-ansamblių vadovai apdovanoti Kultūros ir Švietimo ministrų vardiniais medaliais,  rajono mero padėkos raštais.

Be koncertinės veiklos, skyrius nemažą dėmesį skiria mokytojų kvalifikacinei veiklai tobulinti.Skyriaus pedagogai organizavo respublikinį seminarą Tautinės muzikos instrumentai: nūdienos prasmė ir aktualijos´, Jonavos rajono muzikos mokytojams seminarą Tautinių instrumentų muzikavimo sklaida´, vyko respublikinis seminaras Lietuvių tautinio paveldo ir tradicijų reikšmė integruojantis į Europos kultūrą´ ir festivalis Išgrosiu Lietuvą kaip džiaugsmą´, skirtas Lietuvos vardo tūkstantmečiui ir skyriaus 20-mečiui paminėti.

Teskamba liaudies instrumentai
Takai laikų senovės šviečia
Te skambesiu tautos dvasia
Naujas kartas rytojun kviečia…

/Petras Juodelė/