Sveiki atvykę į internetinę Janinos Miščiukaitės svetainę!

Akordeono instrumento skyrius

Akordeonas, patekęs į virtuozo rankas, sugeba ne tik pravirkti.
Čia jis trūkčioja įniršusio žvėries alsavimu,
čia lengvais pizzicato taškosi lietaus purslais
čia aistringai suvirpa peteliškės sparnais…´

Akordeono skyrius gyvuoja nuo pat muzikos mokyklos įkūrimo pradžios. Šiuo metu skyriuje dirba vyresnieji mokytojai Galina Jančenko, Lena Rockina, Rasa Laimikienė, Laima Stakeliūnienė ir mokytojas metodininkas Nikolaj Kolesnikov.

Akordeono skyriaus pedagogai ir jų ugdytiniai aktyviai dalyvauja mokykloje ir respublikoje organizuojamuose renginiuose. Per paskutiniuosius penkerius metus dalyvavome festivaliuose, kuriuos organizavo respublikos mokyklos, tai – Kaišiadoryse, ´Vivo´ (Garliava), Akordeonas nuo klasikos iki džiazo´(Jieznas) bei mūsų skyriaus organizuotame festivalyje Aš ir tu´.Kasmet su ugdytiniais dalyvaujame tarptautiniame jaunųjų akordeonininkų festivalyje – maratone, kuris vyksta J.Gruodžio konservatorijoje. Ugdytinė Viktorija Ščelkunova (mokyt.L.Rockina) dalyvavo Žmogaus Teisių Lygos projekte (2006) Už gražų vaiko pasaulį. Aš noriu svajoti´.

Tęsiant bendradarbiavimą kasmet dalyvaujame Jonavos, Vievio, Elektrėnų, Kaišiadorių meno mokyklų akordeono skyrių susitikimuose – festivaliuose .Šio festivalio idėjos autorės Laima Stakeliūnienė ( Jonava) ir Meilė Zastarskienė ( Elektrėnai). Jubiliejiniais mokyklos įkūrimo metais skyriaus vedėjos R. Laimikienės iniciatyva ir nuoširdžiu skyriaus pedagogų palaikymu prasiplėtė festivalio geografija dalyviais iš Jiezno, Ukmergės ir Kėdainių mokyklų. Festivalio metu vyko seminaras Akordeonas džiaze ir pramoginėje muzikoje. XX a. žymaus kompozitoriaus A. Piazzolos gyvenimas ir kūryba´, kurio moderatorius LMTA docentas Genadijus Savkovas.

Akordeonistų orkestras (vad.R.Laimikienė) dalyvavo respublikinėse Moksleivių ir Pasaulio lietuvių Dainų šventėse.

Mokykla pelnytai didžiuojasi  mokytojo N. Kolesnikov ugdytinio  Martyno Žemaičio pasiekimais. Jis respublikinių  (2006,2008) ir tarptautinių Gradus ad Parnasum´, Ascolte´ (2007,2009)  akordeonininkų konkursų diplomantas ir laureatas. Šiais metais ugdytinio  kūrybinę muzikinę veiklą vainikavo pedagogo iniciatyva surengtas nuoširdus ir išsiskiriantis aukšta muzikavimo  kultūra koncertas – rečitalis miesto visuomenei. Martyno pedagogas 2009 metais tapo XIX tarptautinio konkurso Citta di Lanciano´ (Italija) laureatu.

Rasa Laimikienė kasmet dalyvauja tęstiniuose respublikiniuose vasaros akordeonistų seminaruose Palangoje ir muzikuoja vienąkart metuose susiburiančiame vienkartiniame respublikos akordeono mokytojų orkestre, kuriam vadovauja akordeono virtuozai, profesoriai E.Gabnys ir R.Sviackevičius. Naujausiomis žiniomis pedagogė pasidalija su skyriaus kolegomis.

Didžiuojamės ne tik aktyviai muzikuojančiais mokiniais: M. Žemaičiu, M. Paulausku (mokyt. N. Kolesnikov), N.Skrolyte, Ž.Dirsyte, I.Martusevičiūte (mokyt.G.Jančenko), M.Strakalaičiu, J.Oscinauskaite (mokyt. L.Rockina), E.Jankausku, M.Bendikaite, R.Petraškaite (mokyt.R.Laimikienė), bet ir tais ugdytiniais, kurie ir toliau gyvenimą susieja ar žada susieti  su muzika, tai V.Ščelkunova, S.Urbonaite ir jau minėtu M.Žemaičiu.

Rasa Laimikienė
skyriaus vedėja