Žeimių g. 6, Jonava LT-55149

(8-349) 51 870

rastine@jmm.lt

Ne tik muzikuojame, bet ir piešiame…

“Muzika – vaizduojamasis garsų pasaulis: Gyvūnai mene” – į taip pavadintą virtualų XIII tarptautinį programinės pjesės festivalį jaunuosius muzikantus pakvietė Grigiškių meno mokykla. Šio festivalio tikslas – skatinti mokinių meninę saviraišką ir kūrybinę iniciatyvą, propaguoti muzikos ir dailės dialogą, pasirinktinai atliekant muzikos kūrinį apie gyvūną ir jį nupiešiant.

Festivalyje dalyvavo net 323 ugdytiniai iš visos Lietuvos muzikos ir meno mokyklų. Į šią didelę grupę dalyvių įsiliejo ir Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos fortepijono, styginių ir dailės skyrių mokiniai ir mokytojai. Mokiniai atliko po vieną kūrinį apie gyvūną ir savo vaizdinius, fantazijas perkėlė ant popieriaus lapo.

Gausų būrį muzikantų – dailininkų  paruošė mokytoja Roma Balienė – tai Simona Jefimenkaitė PR.U 1 kl. ir jos “Pingvinai”, Karina Žabaitė PR.U 2 kl. su “Kiškiu drąsuoliu”, Skaistė Šimkutė PR.U 3 kl., jai pakluso “Cirko arkliukai”, Ugnė Butkevičiūtė PR.U 4 kl., prisijaukino netgi ”Žiurkę”, Luknė Brazlauskaitė PG.U 1 kl. pateko į pasaką “Vilkas ir raudonkepuraitė” , Elzė Černiauskaitė PG.2 kl.  pakilo aukštai virš debesų su pjese “Kegždutės, kregždutės”.

Mokytojos Linos Žiegienės mokinė Martyna Navickaitė PR.U. 2 kl. atliko pjesę “Mažiukai ožiukai”, o piešinį, paklausiusi pjesę, nupiešė dailės skyriaus pradinio ugdymo 2 kl. mokinė Justė Baranauskaitė, jos mokytoja Jolita Jasinskė.

Festivalyje dalyvavo ir kamerinis ansamblis – Viltė Markevičiūtė TU 1 kl. (fortepijonas) – mokytoja Daiva Petrošienė ir Luknė Jurevičiūtė PG.U 2 kl. (smuikas) –mokytoja Virginija Verikienė. Duetas atliko nuotaikingą pjesę ‘Raudonas katinas”, Luknės katinas įsitaisė tarp penklinių ir natų.

Šio festivalio idėja be abejonės labai įdomi ir artima mokiniams, įsivaizduojamo gyvūno piešimas, istorijos apie jį kūrimas – tai visiškai nauja patirtis. Muzika, dailė yra svarbi ir neatsiejama vaikų gyvenimo dalis net ir tokiomis išskirtinėmis gyvenimo sąlygomis.

Visi pasirodymai suskirstyti į 8 koncertus, kurie  vyksta nuo balandžio 26 d. ir tęsis iki birželio 14 d. Juos galite stebėti kiekvieną pirmadienį 18 val. Grigiškių meno mokyklos svetainėje https://gmm.lt ir mokyklos Facebook paskyroje https://www.facebook.com/GrigiskiuMenoMokykla  .

 

Mokytoja Lina Žiegienė

Comments are closed.