Žeimių g. 6, Jonava LT-55149

(8-349) 51 870

rastine@jmm.lt

Jaunųjų menininkų kalvėje – „Jonavietės“ padėkos popietė

Irena NAGULEVIČIENĖ

Tryliktą kartą Jonavos krašto moterų asociacija „Jonavietė“ sambūrio rėmėjus ir jos veikloje dalyvaujančius aktyvius žmones pakvietė į kalėdinę labdaros popietę Janinos Miščiukaitės meno mokykloje. Susirinkusieji pasidalijo mintimis, klausėsi jaunųjų menininkų ir garsių solistų koncerto, parengto pagal Danieliaus Dolskio ir Antano Šabaniausko šlagerius.

Asociacijai vadovaujanti Jad­­­­vyga Rusilienė pasidžiaugė, kad sekmadienio popietę susirinko toks gausus būrys jonaviečių ir svečių. Anot sambūrio vadovės, šįkart labiau norėta advento laikotarpiu pajusti artėjančių švenčių dvasią, pabūti kartu, padėkoti vieni kitiems už geranoriškumą.

„Jonavietės“ tikslas – rinkti lėšas, kurios būtų skiriamos vaikų globos įstaigose gyvenantiems ir gerų mokslo rezultatų siekiantiems ugdytiniams bei Janinos Miščiukaitės meno mokyklos jauniesiems talentams, dalyvaujantiems įvairiuose šalies ir tarptautiniuose konkursuose. „2019-ųjų pavasarį pateiksime ataskaitą apie surinktas lėšas ir jų paskirstymą, pristatysime, kur apsilankėme su globotiniais, ką pamatėme, kokį įspūdį jiems paliko mūsų asociacijos organizuotos išvykos. O ši kalėdinė popietė tegul bus prisilietimas prie to gerumo, kurį dalija mūsų krašto žmonės“, – sakė ji, išvardydama kelias dešimtis rėmėjų.

Kalėdų dvelksmą stiprino ne tik retro stiliumi pasipuošusios asociacijos moterys, bet artėjančias šventes priminė ir visa aplinka – baltomis staltiesėmis apdengti staliukai, degančios žvakės, eglių šakelės su putino uogomis.

Atvykstančiuosius pasitiko šios mokyklos styginių instrumentų kamerinis orkestras (vad. Roma Razmienė ir Diana Rimkutė), popietę pradėjo choreografijos skyriaus absolvenčių šokis (vad. Daiva Aleksynienė).

„Menuetą“ atliko IX tarptautinio jaunųjų atlikėjų kamerinių ansamblių nugalėtojų – Evelinos Miliauskaitės (smuikas), Gerardo Lisausko ir Julijos Rockinos – kamerinis trio (vad. Virginija Verikienė, R. Razmienė ir Roma Balienė). Muzikinę popietės dalį paįvairino mokytojos Daivos Petrošienės ugdytinė, VI tarptautinio konkurso „Mano vaikystės draugas – fortepijonas“ laureatė Akvilė Aksinavičiūtė.

„Sunku rasti žodžius, kuriais galėčiau padėkoti mokyklos direktorei Romai Jurgilienei, ug­dytiniams ir bendruomenei. Ačiū už viską – programą, patalpų papuošimą, priėmimą, o svarbiausia – nuoširdžią draugystę“, – sakė J. Rusilienė.

Garsūs Lietuvos solistai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavykinas bei pianistė Beata Vingraitė kvietė nusikelti į tarpukario šlagerių atmosferą ir prisiminti D. Dolskio ir A. Šabaniausko dainas.

Comments are closed.