Žeimių g. 6, Jonava LT-55149

(8-349) 51 870

rastine@jmm.lt

„Ratilėlio“ vaikų šokis ir muzika vėl žavėjo italus

Kodėl „vėl“ ? O gi todėl, kad Italijoje mes jau koncertuojame trečią kartą. Be Italijos koncertuota ir aplankytos ir kitos šalys, tokios kaip Lenkija, Švedija, Estija, Vengrija, Baltarusija, Kroatija.

Gegužės viduryje Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tautinės muzikos ir šokių ansamblis „Ratilėlis“ išvyko koncertuoti į Italiją, į X tarptautinį meno festivalį Rimini mieste.

Ilga kelionė autobusu per Lenkiją, Čekiją, Austriją neprailgo – Alpių kalnų grožis, puikus saulėtas oras žadėjo daug įspūdžių ir gerą nuotaiką. Atvykę vėlai vakare į Rimini miestą prie Adrijos jūros, likome sužavėti šio miesto grožiu, viešbučių ir reklamų gausumu, verdančiu naktiniu poilsiautojų gyvenimu.

Riminis- uostamiestis Emilijos- Romanijos regione prie Adrijos jūros. Nedidelis miestas, turintis mažiau nei 150 tūkstančių gyventojų, kaip ir daugelis kitų Italijos miestų, turi itin seną istoriją, kurią pajusti galima autentiškoje architektūroje. Rimini kurortas driekiasi 15 kilometrų ilgio pakrantėje, kurioje įsikūrę daugiau nei 1000 viešbučių.

Festivalio diena buvo nuostabi, saulėta su daugybe dalyvių iš 12 šalių; Bosnijos ir Hercegovinos, Serbijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Turkijos, Juodkalnijos, Indijos ir netgi iš Indonezijos. Mūsų ansamblio vaikai festivalio koncerte puikiai atliko visą programą (apie 15 min.) ir sulaukė „bravo“ ir „bravissimo“, nes žiūrovus sužavėjome savo lietuvių liaudies instrumentų – kanklių ir birbynių skambesiu ir nuoširdžiais vaikų šokiais. Po festivalio vakarą praleidome maudydamiesi Adrijos jūroje, vaikštinėdami po miestą, aplankydami senamiestį ir būtinai išragavę ledus ir itališkas picas.

Na žinoma, o kokia išvyka be ekskursijų. Šalia Rimini miesto įsikūrusioje San Marino Respublikoje praleista diena paliko didžiulį įspūdį ne tik vaikams, bet ir mums-mokytojams. Šioje respublikoje aukščiausias taškas yra senamiestyje – Titano kalnas, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į visą Italiją. Leidžiantis nuo šio kalno, pakeri mažos, siauros gatvelės ir daug parduotuvėlių. Visas senamiestis, apjuostas akmenine tvora ir gynybiniais bokštais, yra nedidelis, todėl pėsčiomis, sukantis serpantininėmis gatvelėmis, galima lengvai nusileisti į apačią ir apžiūrėti visą senamiestį. Nedidelėje picerijoje, vaišingo šeimininko pakviesti, ragavome vietinių picų ir vaišinomės sultimis.

Kita ekskursija vyko meilės mieste Veronoje, kur patekome tuo metu ten vykstantį nacionalinį bėgimo maratoną. Apžiūrėjome Džiuljetos kiemelį, kur turistai plūdo miniomis, nusifotografavome prie Džiuljetos skulptūros. Klaidžiodami siauromis senamiesčio gatvelėmis, viduramžiais susiformavusiomis aikštėmis, gėrėdamiesi puošniomis kolonomis ir fontanais, pastatų įspūdingumu, priėjome Erbės aikštę. Tai pagrindinis Veronos centras, kurio vietoje Romos imperijos laikais buvo forumas. Vakarinėje aikštės pusėje dominuoja barokinio stiliaus rūmai, išpuošti graikų dievų skulptūromis, o šiaurinę pusę supa miesto rotušė. Pagrindinis aikštės akcentas – IV a. fontanas su Madonna Verona skulptūra. Čia gausu kavinių, restoranų, suvenyrų parduotuvėlių. Eidami toliau, priėjome Bra aikštėje esantį romėnų amfiteatrą. Tai trečias didžiausias pasaulyje romėnų amfiteatras (Arena di Verona), kur dar ir dabar vyksta pasirodymai po atviru dangumi – įvairūs koncertai, spektakliai, operos. Pasigrožėję nuostabiu miestu, pilni įspūdžių, patraukėme atgal į Lietuvą.

Kelionė neprailgo, nes visi dalinosi įspūdžiais, geromis emocijomis ir vėl užsidegę keliauti kitą kartą, į kitą festivalį.

Šie tarptautiniai festivaliai mokiniams yra labai naudingi: kaupiama sceninė patirtis, susipažįstama su kitų šalių liaudies muzika ir šokiais, nacionaliniu kostiumu, ugdo pareigos ir savarankiškumo jausmą, drausmės ir bendravimo įgūdžius. Tuo pačiu plečia akiratį, susipažįstama su kitų šalių geografija, miestais ir jų istorija.

Manau, kad „Ratilėlio“ vaikai laimingi, nes bendraamžiams tikrai turi ką papasakoti.

 

 

 

Asta Grigaliūnienė,

Tautinės muzikos ir šokio ansamblio „Ratilėlis“ vadovė ir šios kelionės organizatorė

Comments are closed.