Žeimių g. 6, Jonava LT-55149

(8-349) 51 870

rastine@jmm.lt

Puikus įvertinimas Austrijos sostinėje

Lapkričio 30 d.- gruodžio 1 d. Šv. Kalėdų dvasia spindinčioje Vienoje (Austrija) vyko antrasis tarptautinis jaunųjų pianistų ir ansamblių konkursas „Edelveiss“, kuriame mūsų mokyklos šeštos klasės ugdytinė Julija Rockina (mokytoja Roma Balienė) laimėjo pirmą vietą.

Šiais metais konkursas, kurį organizuoja Austrijos lietuvių bendruomenė ir Kauno krašto fortepijono mokytojų draugija,  buvo dedikuotas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Ta proga konkurso dalyviai – jaunieji pianistai ir ansambliai – konkursinėje programoje buvo kviečiami atlikti lietuvių kompozitorių kūrinius bei buvo įsteigta speciali nominacija.

Nepaprastai džiaugiamės, kad vertinimo komisija puikiai įvertino Julijos atliekamus Stasio Vainiūno „Žiogą“ ir „Vapsvą“ iš „Vabzdžių siuitos“ ir skyrė jai šią nominaciją.

Į antrąjį konkursą „Edelveiss“ atvyko daugiau nei 60 dalyvių iš 8 šalių: Lietuvos, Austrijos, Vokietijos, Ukrainos, Maltos, Turkijos, Azerbaidžiano ir Rusijos. Konkursinę programą vertino tarptautinė 6 narių žiuri komisija, kuriai vadovavo Baku Muzikos akademijos docentas ir Antalijos valstybinės konservatorijos lektorius, pianistas Samir Mirzoev. Komisijoje taip pat dirbo Kijevo R. Glier Muzikos instituto rektoriaus pavaduotoja profesorė  Anna Smechova, pianistės Veronika Kopjova ir Eglė Kirkaitė, fortepijono mokytoja-ekspertė Rasa Derbutienė, birbynininkas Irmantas Andriūnas.

Mokytoja metodininkė Roma Balienė

 

 

Comments are closed.